Klaster Spożywczy na Misji Gospodarczej w Ghanie

Klaster Spożywczy na Misji Gospodarczej w Ghanie

W dniach 5-7 grudnia  Andrzej Spychalski  Zastępca Prezesa i Koordynator  Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski   przebywał na Misji Gospodarczej w targach West Africa Agrofood w stolicy  Ghana , Akrze .

Misja Gospodarcza wraz ze stoiskiem regionalnym zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego .

Urząd jest organizatorem wielu różnorodnych Misji Gospodarczych, które zawsze umieszcza na stronie internetowej:  http://www.agrofood-westafrica.com/agrofood-westafrica.html

Sposób ich przygotowania i organizowanie  dziesiątek rozmów biznesowych tworzy wyjątkową atmosferę nawiązywania partnerskich kontaktów handlowych.

W Ghanie podczas targów dokonano  prezentacji materiałów promocyjno-reklamowych w tym filmu  i Katalogu Produktowego 4000 wyrobów o wysokim potencjalne eksportowym Klastra  a także próbek niektórych produktów. Nawiązane zostały kontakty,  podczas których zdefiniowane zostały oczekiwania partnerów.

W ramach tej wizyty uczestniczyliśmy także w spotkaniach w Ministerstwie Rolnictwa, Ministerstwie Handlu oraz w miejscowej Izbie Gospodarczej. Odbyło się także w godzinach wieczornych spotkanie z trzydziesto-osobową grupą Poloni. Byliśmy na budowie w centrum sportowym ze stadionem bokserkim                ( narodowa dyscyplina sportowa Ghany) na 23 tys. osób.

Aktualnie  wspólnie z firmami Klastrowymi trwa przygotowywanie ofert.

Już dziś rekomendowaliśmy firmę Stan jako dostawcę dużych ilości  świeżej marchwi , cebuli i czosnku. Opracowywana jest oferta na dostawę ziemniaków i maszyn do  ich obróbki.

Do fundacji na rzecz Rozwoju Współpracy Polsko-Afrykańskiej  przesłaliśmy już ofertę na dostawę rowerów  z montowni z naszego regionu.

Podjęte zostały rozmowy celem przedstawienia zasad ewentualnej dostawy ciągników  i maszyn rolniczych z  działającej w Kaliszu  firmy Zetor.

Spomasz Pleszew przygotowywuje propozycje dostaw maszyn i urządzeń  dla rozwijającej się produkcji roślinnej zwłaszcza warzyw i owoców.

W początkach stycznia potwierdziła wizytę w Wielkopolsce a także i Kaliszu Pani Aleksandra Ciurlik Prezes Fundacji na rzecz  Rozwoju Współpracy Polsko-Afrykańskiej podczas której kontynuować będziemy rozmowy finalizujące ewentualne kontrakty.

 

opracowała

Patrycja Kasprzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.