XII FORUM Zdrowia Kobiety- Kobieta Wypoczęta

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. w Collegium Medicum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyło się XII Forum Zdrowia Kobiety – Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna
W konferencji udział wzięli wybitni polscy i zagraniczni naukowcy.
Indywidualne referaty tematyczne oraz dyskusja w ramach okrągłego stołu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Konferencję prowadziła rektor PWSZ prof. dr hab. Pani Magdalena Pisarska.
W konferencji zaprezentował się również w popołudniowej sesji o żywieniu Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski. Sesję tą prowadził wiceprezes i koordynator Klastra Andrzej Spychalski. Zaprezentowane zostało 5 referatów firm klastrowych dotyczących wykorzystania w procesie żywienia a także w dietach zdrowej żywności, suplementów diety wytwarzanych przez firmy klastrowe. Referaty wygłosili:

1. Tłuszcz palmowy dobro czy zło w produktach spożywczych na przykładzie firmy „Colian” w Opatówku.
mgr inż. Agata Roter – technolog żywności w Colian sp. z o.o.
2. Oleje zimno tłoczone, ich zastosowania w komponowaniu produktów prozdrowotnych na przykładzie firmy” Złoto Polskie” w Kaliszu.
mgr Sławomir Werbiński- technolog żywienia firmy Złoto Polskie
3. Istota, rola i znaczenie produktów liofilizowanych i suplementów diety w branży spożywczej na przykładzie firmy” Elena” w Kokaninie.
mgr Żaneta Białek – Dyrektor Działu Handlowego firmy „Elena”
4. Znaczenie produktów bezglutenowych w żywieniu człowieka z celiakią na przykładzie produktów zbożowych z Młynu Niedźwiady
mgr Aleksander Siewkowski- technolog – Młyn Niedźwiady
5. Racjonalne odżywianie drogą do zdrowia
mgr Aneta Falczyńska -dietetyk, właścicielka Poradni Dietetycznej – „ Szczupłą być”

Firmy Colian Sp. z o.o., WPPH Elena Import-Export Franciszek Siegień, Złoto Polskie Marek Wolniak, uruchomiły okolicznościowe stoiska promocyjno-degustacyjne i wraz z Firmą Budowlaną Marek Antczak przygotowały torby reklamowe swoich wyrobów dla wszystkich gości konferencji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.